Ґодзо Сіода. Айкідо Сюґьо: Гармонія в протиборстві

Вивчи, потім забудь

Спосіб викладання Уесіби Сенсея дуже відрізнявся від методів інструктування, які використовуються сьогодні. В ті дні Сенсей спочатку спочатку демонстрував техніку, яку ми збиралися практикувати, просто даючи ідею рухів. Він жодним чином не пояснював, як щось робити.

Спостерігаючи за прикладом Сенсея, ми намагалися самі зрозуміти техніки. Але незалежно від того, що ми робили, Сенсей збоку говорив лише “О! Добре! Добре!” Це дуже засмучувало, особливо те, що ми поняття не мали, що саме було добре! Можна подумати, що це був неприємний спосіб викладання, але Сенсей завжди відчував, що саме це і є будо.

“Вивчи, потім забудь” – вираз, який завжди використовував Сенсей. Наприклад, візьмемо сіхо наґе, щоб кинути партнера, який атакує ударом вперед. Вперше, коли ви робите цю техніку, все чудово, і ви намагаєтеся точно так само кинути партнера і вдруге. Але цього разу сила і положення його тіла і спосіб використання енергії невловимо змінилися. Тому, якщо ви намагаєтеся переміщатися точно так само, як і вперше, ваша техніка не буде працювати.

Врешті, “вивчи, потім забудь” говорить не про спроби повторити те, що ви робили до того. Радше це стосується повного видалення набутих концепцій з розуму і прийняття кожної обставини як абсолютно нової, підходячи таким чином до визначення техніки. Після цього можна розвивати відчуття “вловлювання моменту” без покладання на встановлені процедурі. Парадоксально, але спосіб, в який ми намагаємося зараз робити речі, детально наголошуючи на постановці ніг саме так або рук саме так, віддаляє нас від справжньої природи будо.

Залишити відповідь

Схожі пости / Related Posts

Ден Сіммонс. Падіння Гіперіона

Сансьо одного разу сказав: Якщо хтось приходить, я виходжу зустрічати його, але не заради нього Коке сказав: Якщо хтось приходить,…

Ден Сіммонс. Падіння Гіперіона

Менше світло питає Уммона: Які діяльності шрамани? Уммон відповідає: Не маю ані найменшої ідеї. Тоді тьмяне світло питає: Чому у…

Ден Сіммонс. Падіння Гіперіона

Отже, ви бачите - на початку було Слово. І Слово стало плоттю в тканині людського всесвіту. Але тільки поет зможе…

Ден Сіммонс. Падіння Гіперіона

Найкращим людям бракує переконаності, а найгірші - переповнені пристрасною емоційністю.