Трішки про Брно, Чехія

Для тих, хто вперше попадає у Брно, місто здається дуже маленьким і провінційним. Не так багато є що подивитись, не так далеко ходити, адже центр міста можно пройти за якихось 30 хв.

Але коли починаєш ближче приглядатися, то можна знайти зайняти себе на тиждень.

Завдяки Couchsurfing ми поселилися в історичному центрі, в мансарді з виглядом на Собор Петра і Павла, який є однією зі значних пам’яток міста. На жаль, ми насолодились лише виглядом і не побували всередині, але якщо б було більше часу, то обов’язково б туди попали.

А ще, завдяки Філіппу, в якого ми жили, дізналися дуже цікавий факт про моравські вина. Брно є столицею Моравії, і, як виявилось, дуже багато вина виробляється в цьому регіоні. Нам навіть вдалося спробувати лавандового вина!

Моравські вина останнім часом виграють дуже багато міжнародних нагород. В одній із статей (http://www.czechtourism.com/n/czech-wine-success/) навіть кажуть що за рік вони виграли більше 500 нагород, в тому числі і перші місця в США, Франції. Тому, як тільки маєте можливість, то зверніть увагу і обов’язково спробуйте (хоча лавандове вино дуже дивне на смак).

Але куди обов’язково потрібно сходити – то це в осуарій (кісткосховище), розташований у підвалах церкви Святого Якова, в 10 хв. пішки від головного залізничного вокзалу. Осуарій зачинений по понеділкам, а вартість вхідного квитка його коливається від 70 до 140 чеських крон. (https://ticbrno.cz/en/underground/ossuary-underneath-the-church-of-st-james)

Окремо потрібно згадати зоопарк в Брно. Він не такий великий, як Берлінський (читайте про останню поїздку в Берлін тут: http://korytskyy.lviv.ua/?p=2090), але я вперше бачив більше 10 полярних вовків одночасно – там їх ціла зграя!!! З бурими ведмедями я ніколи так близько теж не стикався… А ще там була рись, дуже багато різних сов, а манул – це взагалі чудо! Якщо б не було зимно, то можна було б походити у відкритому вольєрі з кенгуру, які прямо стрибають навколо тебе.

Оскільки ми попали у Брно у передріздвяний період, то ось вам на завершення трохи Брно і нас в різдвяному настрої:

Залишити відповідь

Схожі пости / Related Posts

Європа, квітень-травень 2018

Щойно здійснили невеличку мандрівку за кермом: 1200+ км за день, щоб вернутися додому і майже 4000 км за 9 днів,…

Прибалтика 2018 – маршрут

Початок посту тут: http://korytskyy.lviv.ua/?p=2098 (або ФБ: https://www.facebook.com/oleksandr.korytskyy/posts/10215327336642153) Маршрут Маршрут складений. Варшава Заходня - Каунас - Вільнюс - Дауґавпілс - Рига (2 дні) -…

Прибалтика 2018 – планування

Новий рік, нові плани. Короткий план поїздки Планований період поїздки: з початку березня (не раніше) і далі Партія: 8 осіб (2…

Берлін, Німеччина. Другий погляд

Коли в тебе на огляд Берліну лише півдня, то що можна побачити? Берлінська стіна (принаймні її залишки https://goo.gl/maps/xcLjqqPLVT12) Пропускний пункт Чарлі…