Кіпр не Одеса

Середа, перший день нового місяця, якраз хороший час розповідати про щось типу Кіпру.

Вот ви добиралися зі Львова в Одесу плацкартою чи купейним? Я їду в четвер ввечері, і мені дорога коштує туди і назад 1000 грн, +24 години мого життя… А були в Одесі на пляжах вздовж Фонтанської дороги? Бачили ціни на Дерибасівській? Може ще й звертали увагу на обслуговування? А може ще й погоду очікували чи хотіли покупатися в морі?

Вот на Кіпрі все так же, але:

👍 5.5 год життя (~2 год 45 хв в одну сторону зі Львова)
👍 Від 1400 до 2200 грн літаком
👌При 22-24 градусах повітря львів’янам здається, що десь +34
👉 Можна купатися в морі, температура води 22-24 градуси
🙏 Чистота навколо така, що я не впевнений, що бачив таку в Одесі чи в Криму
👨‍🚀 Ціни такі, як в Італії чи навіть у Львові: кава  за 25 грн, капучінка або латешечка – 50-60 грн
🥣🥗🍲🥘 Вартість їди коливається, але салатик + друге – піца, бургер, мусака, шефталія, сувлака – обійдеться від 150 до 400 грн, залежно, як ви собі дозволяєте
🌴🌿☘️🌲🍃 Природа неймовірна, особливо на півночі і заході, схід зате більше пляжний і аля-Коблево

А тепер трішки про Кіпр.
Дорога – лівостороння, тому брали машину, звичайно ж, автомат. Вартість на 4 доби – ~50 євро, але якщо брати мікрік, типу Яріс, Піко, чи чогось такого, можна ще й дешевше взяти, до 40 євро. І я думав, що буде складно, але просто береш всі свої звички, дзеркалиш, і просто їздиш. Для мене насправді набагато складніше було перейти з ручної коробки на автомат, ніж з правої на ліву. Постійно хочеться припнятися з лівої сторони, і рука тягнеться в сторону пасажира, і деколи, при швидшому гальмуванні права рука б’ється справа об скло або дверку. Все інше – абсолютно прийнятне, навіть ні разу (ну добре, один чи два рази було) переплутав перемикач поворотів з склоочисниками (дворніками).
‼️‼️‼️ Хочу звернути увагу усіх подорожніх українців щодо оренди. Прокат автомобілів вимагають від вас СУКА КРЕДИТНУ КАРТКУ при оплаті. Ви думаєте, що то без проблем, бо у вас є кредитка/універсальна від Привату, чи Монобанк з кредитною сумою. ХЄР НА НИХ. Почитайте УВАЖНО! На ваших “💳 кредитках” пише СУКА ДЕБІТ. Це вам обійдеться додатково в повний пакет страхування, бо готівкою заставу не беруть, а страхування повне коштує х1.5 рази. Тому оренда насправді вийшла 50 євро + 65 євро повної страховки, що включає “Дорожню допомогу” – типу, якщо у вас спустить коло, то вони зобов’язуються приїхати і поміняти. Ще ніколи тим не користався, але якщо ви невпевнений водій, то звичайно ж беріть. Ну, або не хочете, щоб вам блокували 500 євро 💶 коштів на рахунку (💳 кредитки, якщо ви думаєте, що таке поняття є в Україні).
Окремо щодо правил руху – на усіх автобанах обмеження 💯 км/год, рекомендована 65 км/год. Але я за 800 км, наїжджених по Кіпру так і не побачив жодної камери, і не побачив, щоб кіпрці десь гальмували перед знаками “Камери швидкості” чи взагалі їхали по правилам, хіба трішки в містах. Не переймайтеся, що ви невпевнений водій – на Кіпрі всі орендовані машини мають червоні номери, що вигідно відрізняє це стадо від місцевих. І навіть самі туристи намагаються не тулитися до червоних номерів попереду чи деінде.

Трішки про природу. На Кіпрі є декілька Голубих лагун. Точніше, вони майже всі голубі, але офіційно цю назву мають дві лагуни (з тих, на яких побував) – на північному заході і південному сході.

А ще Кіпр – суцільні історичні і міфічні місця: купальні Афродіти (такоє), стежка Афродіти (рекомендую пройтися, туди і назад – від 11 км, і більше, якщо підете повною стежкою), стежка Адоніса (там же, но про траверсу), купальні Діоніса (не були), могила П’яти Королів, і ще багато всяких, камінь Афродіти (місце народження Афродіти) – кілометрів 150 від її купалень і стежки, міст Кохання (їх бачив 2 штуки), міст Грішників, і всяке таке, додатково декілька святих місць, я побував лише в Ларнаці в церкві Святого Лазаря, де є його мощі і його гробниця – так пише на дверях сусідніх кіосків-організаторів. Чому мощі окремо від гробниці – не знаю.

Завтра буде про архітектуру, Троодос, графіті, рибу, Пафос, Протарас, Паралімні, Айя Напу, Північний Кіпр і алкоголь.

Залишити відповідь

Схожі пости / Related Posts

Місця сили і святі місця виснажуються і щезають

Я вже багато, багато років мандрую і відвідую святі місця, місця сили, просто хороші місця. І вони виснажуються. За цей…

Сімейне дерево Володимира Володимировича Путіна

Про родове дерево Володимира Володимировича Путіна Багатьом езотерикам - та й іншим людям - цікаво, де його сила, де сила…

Індія, перша з Азії (частина 4). Проживання

Поки навколо нема чим зайнятися, розкажу про категорії готелей та всякого такого в Індії, продовжуючи тему про Індію. Ось вам…

Індія, перша з Азії (частина 3). Готівка, обмін, зняття

У зв'язку з обвалом гривні на вихідних і рекомендацій МінФіну тримати все в готівці - продовження про Індію і мої…