Індія, перша з Азії (частина 3). Готівка, обмін, зняття

У зв’язку з обвалом гривні на вихідних і рекомендацій МінФіну тримати все в готівці – продовження про Індію і мої враження від Індії.

Трохи про готівку, обмін, зняття

В 2010 році курс був 1 грн до 6 рупій, зараз 1 гривня до 3 рупій, долар був по 45 рупій і по 8 грн.

Курс в аеропорту відрізнявся десь на 3-4 рупії (50-60 копійок) від оптимального, навіть якщо врахувати відсоток, який знімають за обмін. Знімають усюди. Переважно просять 4%, як за обмін, так і за зняття з карточки, якщо це не банк і не банкомат (таке можливо!). Але тут нагадаю постулат №3. (Навіть якщо ви бачите сталу фіксовану (fixed) ціну – торгуйтеся. Навіть за пару рупій.) Вторговувалися до 2%, навіть одного разу до 1,75%, але то рідкість.

Обмінювати можна усюди. Як в арабів. Тільки ще більше всюди. Курс дають кращий, ніж в обмінних пунктах і в банку. Але тільки на купюри більше 10 ін. од. Якщо купюри менші – курс різко падає. Наприклад, коли ми міняли 10-20-50-100 USD, то курс міг бути 44 або 45 рупій за долар. Як тільки показували 5 ін. од. – курс падав до 40 рупій за штуку. Купюри номіналом 1 або 2 взагалі по 35. Зверніть на це увагу.

З банкоматами проявився постулат №2. (В Індії все Authentic (автентичне), і найти логіку/відповідність/пояснення якимсь фактам – тільки з дзенським розумом.)

Ви звикли знімати гроші в Україні і Європі? Так в Індії не получалося. Я особисто зміг тільки за третім разом зняти гроші в банкоматі з карточки. І за третім разом – це не з одного банкомату.

Процес виглядає наступним чином. Запихаєте карточку в дірку (слот) для карточок до кінця, тримаєте 2-3 секунди, потім витягуєте. Потім вводите пароль (пін-код) і здійснюєте операції.

Щодо валюти карточки: карточку можна користувати гривневу. Як для оплати квитків через інтернет, так і для зняття готівки, так і для проплати за якісь послуги. Тоді я просто дзвонив в службу підтримки і попереджував, що збираюся оплачувати через інтернет або використовувати карточку для магазинних/таких інших проплат. Пам’ятайте: уточніть також країну пересадки (в нашому випадку такий момент стався, бо в Шарджі, ОАЕ, не всі карточки дозволили оплачувати).

Щодо зняття готівки в місцях, для цього не призначених. Ви даєте карточку індусу, він з неї робить проплату собі кудись, видає вам готівку за мінусом свого відсотку за видання тієї ж готівки. Наприклад, хочете зняти з карточки 1000 рупій. Він вам знімає, з карточки знімається відсоток за обнал, за конвертацію, і той же індус знімає своїх (наприклад) 4%. Загалом ви на руки отримуєте ~960 рупій.

 

Кажуть, що готівку тримати круто. І кажуть, що на картці тримати круто гроші.

Скажу так: гроші тримати взагалі круто. Але не зажимати їх.

Живіть на повну. Користуйтеся всіма благами, відпочивайте. Хай ваша енергія буде вашим капіталом.

Leave a Reply

Схожі пости / Related Posts

Місця сили і святі місця виснажуються і щезають

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in…

Місця сили і святі місця виснажуються і щезають

)   Вперше зменшення сили та енергії місць я побачив і відчув в Онишківцях. Приїхавши на Джерело Святої Анни, переодягнувшись…

Сімейне дерево Володимира Володимировича Путіна

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in…

Індія, перша з Азії (частина 4). Проживання

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in…