Трішки про Брно, Чехія

Для тих, хто вперше попадає у Брно, місто здається дуже маленьким і провінційним. Не так багато є що подивитись, не так далеко ходити, адже центр міста можно пройти за якихось 30 хв.

Але коли починаєш ближче приглядатися, то можна знайти зайняти себе на тиждень.

Завдяки Couchsurfing ми поселилися в історичному центрі, в мансарді з виглядом на Собор Петра і Павла, який є однією зі значних пам’яток міста. На жаль, ми насолодились лише виглядом і не побували всередині, але якщо б було більше часу, то обов’язково б туди попали.

Собор Петра і Павла в Брно

А ще, завдяки Філіппу, в якого ми жили, дізналися дуже цікавий факт про моравські вина. Брно є столицею Моравії, і, як виявилось, дуже багато вина виробляється в цьому регіоні. Нам навіть вдалося спробувати лавандового вина!

Моравські вина останнім часом виграють дуже багато міжнародних нагород. В одній із статей (http://www.czechtourism.com/n/czech-wine-success/) навіть кажуть що за рік вони виграли більше 500 нагород, в тому числі і перші місця в США, Франції. Тому, як тільки маєте можливість, то зверніть увагу і обов’язково спробуйте (хоча лавандове вино дуже дивне на смак).

Але куди обов’язково потрібно сходити – то це в осуарій (кісткосховище), розташований у підвалах церкви Святого Якова, в 10 хв. пішки від головного залізничного вокзалу. Осуарій зачинений по понеділкам, а вартість вхідного квитка його коливається від 70 до 140 чеських крон. (https://ticbrno.cz/en/underground/ossuary-underneath-the-church-of-st-james)

Осуарій у підвалах церкви Святого Якова в Брно

Окремо потрібно згадати зоопарк в Брно. Він не такий великий, як Берлінський (читайте про останню поїздку в Берлін тут: Берлін, Німеччина. Другий погляд), але я вперше бачив більше 10 полярних вовків одночасно – там їх ціла зграя!!! З бурими ведмедями я ніколи так близько теж не стикався… А ще там була рись, дуже багато різних сов, а манул – це взагалі чудо! Якщо б не було зимно, то можна було б походити у відкритому вольєрі з кенгуру, які прямо стрибають навколо тебе.

Білі вовки в зоопарку Брно
Манул в зоопарку Брно

Оскільки ми попали у Брно у передріздвяний період, то ось вам на завершення трохи Брно і нас в різдвяному настрої:

Залишити відповідь

Повернутись вверх