Роберт Аспрін і Андрєй Бєлянін

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Навздогін за Гарі Гарісоном, хочу згадати ще двох авторів: Роберта Аспріна і Андрєя Бєляніна.

Роберт Аспрін – неймовірний жартівник. Усього дві його серії створили цілий світ М.І.Ф. (англійською MYTH, для гри слів на купу книжок – цього вистарчило з головою) та світ Фула (Phule – гра букв з промовлянням Fool = Дурень, Блазень).

Надзвичайно яскраві світи, надзвичайно смішні, веселі, різноманітні. Один із моїх улюблених авторів. Цитувати його не буду, бо то треба читати – і читати в контексті це просто неймовірна філологічна насолода.

Приклад:
– Ізверг з виміру Ізвр. Хоча можна його називати і ізвращенцем, і ще якось з нього жартувати.

Але М.І.Ф. – це крім того ще й величезна езотерична праця, в якій даються конкретні інструкції по тому, як працювати:

  • з левітацією (от прямо на початку книги)
  • з стихіями – от дослівно: станьте на перетині потоків землі, води і повітря – і потягніть собі енергії, наповнюючись нею…
  • з астралом – перехід по вимірах…

 

Щодо серії з ФуломБлазнем – то це взагалі інструкція з командоутворення, постановки цілей, досягання цілей та сприйняття результатів своїх дій. І все – в дуже жартівливій формі.


Окремо хочу зауважити, що російською мовою дуже постаралися і переклали як Шутт, що дуже влучно.
І назви теж:
Phule’s Company = Шуттовская рота

 

А от Андрєй Бєлянін – один із небагатьох російських авторів, яких я читаю, заслужив свою повагу тим, що він адаптував М.І.Ф. Роберта Аспріна до слов’янської міфології і ментальності.

Ось як вам таке:
– один з героїв Аспріна = Ізвр
– один з героїв Бєляніна = Йоханий Бабай

Так ржав я хіба коли читав (не дивився) Ільфа і Петрова. Зважаючи, що це – трилогія, то поржати можна багато. І у Бєляніна є ще пару творів, які вартують уваги. Чисто, щоб поржати.

Але якщо раптом тобі захочеться дуже серйозного і глибокого читання, спробуй “Світ крадіїв” того ж таки Роберта Аспріна. Буде не тільки над чим задуматися, але й що переосмислити.
Надзвичайно глибока і мудра серія.

Хоча б за то, що книга 7 серії називається “Смерть зими”.

 

Назло, бляха, “Грі престолів”.

 

Бажаю хорошого настрою і балансу життя-робота-ржака.
Лайкайте, коментуйте, і перешарюйте.))))

Leave a Reply

Back to top