Восьмий Старший Аркан Таро – Правосуддя

Минулого тижня в Українському Клубі Таро ми розібрали Восьмий Старший Аркан Таро – Правосуддя. І багато цікавого сплило під час підготовки і обговорення.

❓Багато розмов, дискусій і сварок ведеться щодо того, чи має бути Сила під номером 8 чи Правосуддя.

Історична зміна і заміна Правосуддя з позиції номер 8 на позицію номер 11 сталася на початку 20 століття через те, що Герметичний Орден Золотого Сходу (а Артур Вейт і Памела Сміт були частиною цього ордену) переосмислював Старші Аркани Таро в контексті астрології, і вирішив, що Правосуддя, маючи відповідником астрологічний знак Терези не може йти перед Силою (Одинадцятим Старшим Арканом), астрологічним знаком якого є Лев. Тому для них очевидним було переставити цих дві карти місцями.

Це сталося у 1909-1910 роках, коли компанія Райдер опублікувала найвідомішу колоду Райдер-Вейта-Сміт, чи Вейт-Сміт, чи Таро Райдер.

До речі, некоректно відмінювати так, як ми звикли цю назву.

Таро Артура Вейта та Памели Сміт = Таро Вейта-Сміт.

Таро компанії Райдер та Артура Вейта = Таро Райдер-Вейта.

Райдер та Сміт не мають відмінятися.

❓ Назва карти теж викликає багато дискусій, особливо у перекладі на українську, маючи два табори: Правосуддя та Справедливість.

Англійською назва карти звучить як Justice, що українською завжди перекладається як Правосуддя, а не Справедливість.

Так, відтінок Справедливості мав би бути в Правосудді, але латинською та іншими мовами карта теж буде Юстицією, що не є Справедливістю.

❓ Ми звикли, що Правосуддям виступає богиня Феміда з закритими очами та схиленою в одну сторону шалькою Терезів.

На всіх старіших за Вейта-Сміт колодах Правосуддя має відкриті очі та рівні шальки Терезів. Тільки пізніше почали викривляти це поняття в закриті очі та неврівноважені терези.

❓ Існують різні думки щодо того, чи має меч у Правосуддя бути спрямований вверх – агресивно, по чоловічому, нападаючи чи караючи, чи вниз – пасивно, по жіночому, захищаючи.

‼️ У ще старіших колодах на карті Правосуддя зображали Верховних Богів – Кроноса, Сатурна, які є Божественними Вершителями Правосуддя, а не суддями місцевого штибу.

‼️ Нумерологічно Орден Золотого Сходу пояснює, що Правосуддя, будучи на Одинадцятому місці, врівноважує Терезами усі Старші Аркани.

Нумерологічно Правосуддя, будучи на Восьмому місці, складається з двох Четвірок, які вважаються найстабільнішими цифрами, а дві Четвірки разом творять Куб, який взагалі суперстабільний і надійний, яким і мало б бути Правосуддя – виваженим, надійним, непорушним.

Підсумовуючи:

  • ♎️ Аркан Правосуддя має бути на Восьмій позиції
  • ♎️ Назва українською має бути Правосуддя
  • ♎️ Краще, щоб ваше Правосуддя мало відкриті очі, виважені шальки Терезів, і судило по Справедливості, а не як ваги в совєцькому союзі.

А як працюєте ви? Як вам резонує? Які колоди користуєте?

Залишити відповідь

Повернутись вверх