Додатково до тренінгу “Як навчитися подорожувати самому”
Одна з найнеобхідніших речей, які потрібно будь-якому мандрівнику – це аппки. Простіше і по-людськи – програми на телефон. Ось вам три категорії і декілька варіантів на них програмок, які дуже полегшують життя в дорозі.
Категорія 1. Мапи.
Дві моїх улюблених мапи, які можна користувати усюди з великою легкістю і задоволенням.
Програма 1. GOOGLE MAPS.
Загалом навіть нема аналогів, які б справлялися так само, як гугломапи. Але!!! Google Maps має можливість вибирати регіон, який потрібно і звантажувати мапи для використання офлайн, якщо під час мандрівки нема інтернету, або не хочеться тратити гроші в роумінгу.
Як це зробити? Зайти на телефоні:
Гугл Мапи -> Налаштування (такий гамбургер - три полоски) -> Offline Maps (мапи/карти офлайн) -> Вибрати свою мапу (Choose you own map) -> і далі оберіть в висвітленому квадратику той район/місто/область/країну, яку потрібно.
Наприклад, мапа Львова офлайн займе 30 МБ, мапа Львівської області ~200 МБ, мапа України не стягнеться – потрібно буде частинами, мапа Чехії/Австрії/Швейцарії – майже повністю стягнеться і теж буде ~200 МБ. Але можна робити декілька таких карт, тому все залежить тільки від місця на телефоні.
Програма 2, ДЛЯ ШОФЕРІВ. MAGIC EARTH.
Будучи сам шофером і накатавши більше 30 000 км за останні півроку, нема кращої програми що в Україні, що в Європі, що на Тенеріфе. Програма побудована на OpenStreetMap – аналог і конкурент гуглмап, але призначена саме для шоферів, велосипедистів. Можна і для пішоходів, але не дуже.
Визначною рисою програми є оцінка часу, який проведете в дорозі. Насправді не знаю, який там алгоритм, але програма розраховує з точністю до 5-15 хв маршрути на 1000-1500 км. І якщо каже, що виїхавши зараз, ви доберетеся за 10 год і 30 хв, хоча ви думаєте, що швидше, то забудьте. Ви так і доберетеся, незалежно, як ви тиснете педаль. На коротші відстані можна прискорюватися, тоді відповідно перераховується трішки, але загалом дуже точна.
Додаткові переваги:
- + мапи можна завантажувати по областям і регіонам;
- + камери швидкості включені в загальні мапи;
- + АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНА БЕЗ РЕКЛАМ І ВИПРОБНИХ ПЕРІОДІВ
- + працює офлайн для Android і iOS
https://www.generalmagic.com/magic-earth
Аналоги, які я відтестив раніше:
– CoPilot, Here, Sygic, MapFactor, OsmAnd, Galileo, Navitel, NavFree
Категорія 2. Облік витрат в подорожах
Програма 1. RECEIPT NINJA (нінзя по чекам).
Дуже крута програмка, яка дозволить легко облікувати витрати, сканувати прямо з чеків за допомогою камери, обирати різні валюти (і прямо в програмі то всьо вивести в одну валюту);
- + додатково можна створити розшарені витрати (якщо вас 2 і кожен вкладається, чи навіть на команду))))) )
- – на жаль, пропав з App Store (нема для iOS)
- – (оновлення 2023) уже і з гугла пропав
Програма 2. TRICOUNT.
Наразі найкращий варіант для груп, без потреби створювати акаунт чи взагалі реєструватися. Ставиш програмку, і починаєш шарити витрати, хто за кого і коли і скільки заплатив. А воно собі перераховує, хто кому винен і хто повинен наступний скільки заплатити, щоб вирівняти касу.
СУПЕР крута.
+ працює для Android і iOS
Категорія 3. Красіве планування своєї подорожі.
TRAVEFY (https://travefy.com/)
І навіть для туроператорів (но ще не знаю, хто б то з наших користував). Програмка (Android і iOS) і повноційнний веб-сайт, безкоштовний, з пошуком видатних місць і фотографій чи посилань на якісь місця. Дуже зручний, дуже красивий, навіть для власного задоволення.
Бо мене дістали гуглдоки і гуглтаблиці. І всякі інші тимчасові ресурси.
Навіть гуглмапи тобі дадуть тільки маршрут, але не деталі проживання, харчування, вартість відвідування, накидування бюджету поїздки, з проїздом, погодинним плануванням, вартістю входу в музеї…
Ось, наприклад, мій план поїздки по Прибалтиці на цей рік (який поки що не зреалізувався).
Приємних і ефективних подорожей на ваших Шляхах!