Містика як життя

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Розпочнімо тиждень з хороших фільмів.

Хочу поділитися декількома фільмами з дуже нетривіальними сюжетами, замішаними на езотеричній складовій, магії, часових паралелях, і незвичному стилі оповіді.

Обережно, двері закриваються (Sliding Doors, 1998)

Чудовий фільм, який показує, як може йти життя, коли на нього впливають дрібні незначні події в нашому житті. Тут, мабуть, варта згадати також Айзека Азімова (Isaac Asimov) і його ідею МНВ (Мінімального необхідного впливу, Minimum Necessary Change) та МОР (Максимальної бажаної реакції, Maximum Desired Response) з “Кінця вічності” – там та сама мінімальна зміна траєкторії часу може призводити до абсолютної зміни часової лінії.

Так і тут, в “Двері закриваються”. Дві паралелі, дві часових лінії, багато відсилань до “Монті Пайтона”, Ґвінет Пелтров в головній ролі, і комедія, і мелодрама, і дивні збіги обставин, зцілення часових ліній (не тета-хілінг і не трансформаційна гра, але все ж).

Абсолютно рекомендований фільм, як для приємного перегляду наодинці, так і сім’єю чи парою.

Знайомтесь: Джо Блек (Meet Joe Black, 1998)

В один і той же рік два чудових фільми, з переліку моїх улюблених, “Двері закриваються” та, власне, “Знайомтесь, Джо Блек”.

Цей фільм – про перцепцію (сприйняття) вищими сутностями пересічних людських рутинних вчинків, дій, емоцій. Бред Піт та Ентоні Гопкінс – неперевершено підходять на ці ролі. Бред Піт – як завжди тупий, з одним дурноватим виразом обличчя, відморожений. Ентоні Гопкінс – як справжній валлійський сер – керує світом. Чудова Марша Харден, яка зіграла головну роль в “Постскриптум” (P.S., 2004) та багатьох інших фільмах поряд з Джефрі Тамбором, який дуже плідно знімається переважно в комедіях (Похмілля в Лас Вегасі, Дещо про Мері, Гелбой, Загальмований розвиток) привносять у фільм багато чудових ноток.

Зважаючи, що головний герой, Джо Блек в виконання Бреда Піта насправді є Смертю, яка (чи, точніше, який) вирішує поспостерігати з-поміж людей на них самих, сюжет чудовий і неочікуваний, трішки з гумором, але і з багатьма філософськими питаннями.

Так само рекомендований для перегляду в будь-якому вигляді.

Саме життя (Життя як воно є, Life Itself, 2018)

Хоча фільм нічим не видатний, попри Антоніо Бандераса в одній з головних ролей та Семюела Джексона в ролі оповідача, але сюжет настільки незвичний і настільки перемикається між учасниками подій, що кожен наступний розділ дивує і змушує переналаштовуватися на нових героїв. Мабуть, схоже до “Гри престолів”, де після кожного сезону всі помирають, тільки тут ніхто не помирає)))))))))

І розв’язка сюжету взагалі здивує.

Рекомендую тим, хто хоче якогось нового подиху серед небагатьох стандартних сюжетів Голлівуду.

 

 

Приємного тижня, гарного настрою, і глибоких емоцій.
Свято наближається, свято наближається, ла-ла-ла-ла-ла… Ну, ви в курсі.

Leave a Reply

Back to top