Мультфільми Роберта Саакянца – Арменфільм

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На днях мені нагадали про чудові мультфільми, точніше, чудового мультиплікатора, який робив чудові мультфільми – Роберта Саакянца, він же – “Арменфільм”.

Я на його мультики залип ще з дитинства, і люблю їх час від часу переглядати. І хоча навіть є його вікі-сторінка українською мовою, не скажу, що бачив всі поза 100 творів, до яких він тим чи іншим чином доклав руку.

Але, оскільки я люблю поєднувати все на світі з магією, то можу сказати. що принаймні 5 мультиків випередили свій час, “Матрицю”, “Початок” (Inception) (я про нього писав давніше Початок, Шизополіс, Інтакто), Хакерів сновидінь (то вже не фільм, то напрямок), і йшов в ногу з Кастанєдою.

Взагалі, мультики Саакянца – це неймовірний астрал. Хто ще не вміє літати, переміщатися, телепортуватися чи ще щось робити в астралі – то дивіться ті мультики, і ви все навчитеся.

На мою скромну думку, якби Хакери сновидінь, практики Тенсегріті, чи інші всякі такі чуваки дивилися “Арменфільм”, то в них би повідпадала куча непідтверджених теорій.

Для прикладу, карта сновидінь. Карта сновидінь – це, як завжди, невірно перекладений термін з робіт Стівена Лабержа “Lucid Dreaming” (Яскраві сновидіння), де Лаберж пропонував “замовляти”, або, точніше, планувати майбутні сновидіння.

Переклад ідеї “планувати ландшафт сновидінь” переріс в “мапування сновидінь” (картография сновидений), що стало неадекватно пасивним з’єднанням пасивних сновидінь з фіксованими точками переходів між локаціями. Та сама ідея побутує і в “Матриці”, де є тільки визначені точки входу і виходу, і тільки в третій частині Нео починає роздуплятися, що то все одно глюк. Але Хакери сновидінь навіть “розробили” FirstGate – програму для картографії сновидінь, точніше, просто звичайний щоденник, для фіксації обмеженого світу пасивних сновидінь.

Так ось, Саакянц порвав усі ці ідеї своїми мультиками – неймовірні переходи через портали, які з’являються там, де вони тобі потрібні, астральні трансформації (зміщення вузлової точки – більше відомої як “точка сборки”) з людини в тварину, в гори, ландшафт, об’єкти – це просто візуальний посібник по роботі з астралом, який треба було дивитися до виникнення Хакерів, чи “Початку”, чи “Матриці”, чи “Тринадцятого поверху”.

Отже, основна серія:

  • Кикос
  • Три синих-синих озера малинового цвета
  • Кто расскажет небылицу
  • Ух ты, говорящая рыба (Моя улюблена фраза з цього мультика: “Мой дед говорил: делай добро и бросай его в воду”)
  • В синем море, в белой пене (“Оставайся, мальчик, с нами – будешь нашим королем”)
  • Ишь ты, Масленица

Спробуйте переглянути їх всі, але як інструкції по роботі з астралом – вас чекає багато відкриттів.

А щоб поржати, порозважатися. і вийти з думкових (ментальних) шаблонів і обмежень, перегляньте ще одну серію мультиків від Саакянца – “Таверна“.
Найулюбленіша фраза звідси: “Было у меня предчувствие, что внутренний голос меня обманет”.

Хорошої середи, яскравих сновидінь, більше виходів за рамки, та настрою!

І маленьке посилання на ютубі на всі ці мультики:

Leave a Reply

Back to top