Індія, перша з Азії (частина 4). Проживання

Поки навколо нема чим зайнятися, розкажу про категорії готелей та всякого такого в Індії, продовжуючи тему про Індію.

Ось вам назви:

 • Готелі
 • Ґестгаузи (Guesthouse)
 • нічліжки
 • постоялі двори
 • кімнати
 • вдома в індіанців

Переночувати в Індії можна усюди в тих назвах, що декларовані в заголовку. Умови, звичайно, різні, наповнення різне, і, відповідно, теж є свої варіанти.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо це не великий багатоповерховий готель (в європейському/українському розумінні), то це – КАФЕ/РЕСТОРАН/ХАРЧЕВНЯ/ЗАБІГАЙЛІВКА!!!

Щодо пояснення цього факту звертайтеся до постулату №2🙂

Щодо поділу умов перебування в приміщенні, звертайте увагу на наступні пункти:

 • з кондиціонером (AC) / без кондиціонера (non-AC) – можемо з досвіду сказати, що краще без того кондюка, бо з ним можна замерзнути… Але ціна буде суттєво відрізнятися…
 • є туалет/нема його
 • є душ/нема його/на поверсі
 • є гаряча вода/нема/погодинно

Кожен фактор, його присутність чи відсутність, робочий/неробочий стан того ж душу потрібно чітко уточнювати і нагло лізти дивитися, бо спрацює постулат №1.

 • година вписування/виписування – то взагалі «до кольору-до вибору» – хто як хоче, так се ставить.

Готелі (правдиві)

Відрізняються декількома параметрами:

 • багатоповерховість;
 • своя, окрема, огороджена територія, з великою вивіскою, переважно вказуючи наявність апартаментів (apartments) або кімнат (rooms);
 • набагато вищою ціною від всього решта.

Мінімальна ціна готелю (НЕ ґестгаузу) починалася від 200 рупій (30 грн/5 грн/$) з людини, загалом з номера не менше 500 рупій (90 грн/5 грн/$). В Мумбаях цю ціну множите на 10, в інших курортах (Пуна, наприклад) – в 3 рази дорожчі ціни.

Ґестгауз (гостьовий дім)

Ґестгаузи – це не хостели. Це просто кімнати для проживання. Це щось середнє між готелями і кімнатами. Переважно, якщо звикнути до такого типу кімнат, то можна достатньо добре ночувати.

Максимальна вартість ґестгаузів може теж сягати до 500 рупій, але переважна середня ціна – 100-200 рупій (15-30 грн/5 грн/$).

Як ціна, так і умови – різняться. Найкращий ґестгауз на наш досвід був в Каланґуті, Ґоа: номер на двох з великим ліжком, холодильником, телевізором, шафою, туалетом («Вестерн-стайл») і душем (сумісними). Вартість була 150 рупій (25 грн/5 грн/$) за ніч. Були там і дорожчі, і з іншими умовами.

Кімнати в індіанців

Щодо кімнат в індіанців можна сказати багато. Цікавого. Наприклад – з того, де ми були.

Пуна. В околі ашраму (центру) Ошо () вартість кімнати в індіанців коливалася від 350 рупій (55 грн/5 грн/$) і вище. Переважна вартість кімнати була від 500 рупій (95 грн/5 грн/$).
Кімната виглядає наступним чином: загальна площа 6-7-8 кв. з двоспальним ліжком (1,5 м на 1,9 м приблизно). Кімната знаходиться в квартирі, туалет і душ зазвичай не входить. Плюс часом (чи переважно заставляють/пропонують) заповнити форму 1939 року по проживанню. Це буде коштувати ще 350 рупій (55 грн/5 грн/$). Ітаго получається 850 рупій. Дорожче, чим в готелі. І незручніше. Якщо брати готель «Сундербан» біля ашраму – мінімальна ціна одномісного номера – 700 рупій (115 грн/5 грн/$). Якщо брати готельчик біля Пунівського вокзалу – получиться ще дешевше. Але зате доїжджати далі.

Хампі. Все то саме. Кімната такою ж площею, з такими ж умовами. Ціна дещо нижча – до 450 рупій (75 грн/5 грн/$). Якщо довго торгуватися – то можна за 400, або і менше сторгуватися… Тільки там комарі (не москіти!!!) дзижчать, як рідні, карпатські… і вентилятори…. Без них – не виспишся і запаришся, з ними – не виспишся і замерзнеш. Зате дуууже близько до хампівської шіваїстської ґопури (храму), до центру, до забігайлівок, стоянки і всього решта… Чого не спостережеш у Пуні, в околі ашраму Ошо.

На щастя, ночувались ми в кімнатах лише два рази, але бачили більше… Щодо них можу сказати, що якщо дуууже бракує грошей (навіть при різниці в 3-5-10 грн). Маєте натхнення до суперекстрімів, маєте натхнення відчути усю екзотику ночівлі, відчути себе індусом – обирайте весь час кімнати.

 

А тим часом мийте руки, дбайте про себе, і насолоджуйтесь життям.

Один коментар до “Індія, перша з Азії (частина 4). Проживання

 1. Сповіщення: Oleksandr Korytskyy

Залишити відповідь

Повернутись вверх