Тенет в рунічному квадраті

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Мабуть, багато з вас бачили фільм «Тенет» режисера Крістофера Нолана.

Зовсім випадково я почув, що російською мовою Тенет переклали як «Довод». Будучи трішки філологом, можу погодитися з тим, що Тенет і Довод – два п’ятибуквених паліндроми – слова, що пишуться в звичайному і зворотному порядку так само.

Тенет російською

Але будучи ще й езотериком, навряд чи зможу погодитися з черговим ідіотизмом “перекладачів від бога”.

Але що таке Тенет? Чому саме Тенет? Чому одного з героїв прізвище Сатор? – нетипове, погодьтеся, прізвище для російської мови.

А ось вам і один із варіантів – в картинках.

Це називається “магічний квадрат” – записана рунами магічна формула з центральним словом Тенет.

Як додатковий елемент, слово Сатор, яке пишеться зверху вниз, зліва направо в прямому порядку. А вже в дзеркальній частині магічного квадрату Сатор перетворюється на Ротас (в фільмі це фірма Ротас Сек’юриті в Осло) – для непосвячених це інше слово. Але в рунічних практиках зворотня послідовність лише підсилює пряму. В результаті маємо повний квадрат, захищений зі всіх сторін.

І додатково, чому Опера? Приємно, до речі, що київська))))

Тому що четверта колонка і четвертий рядок – це слово Опера. В прямому читанні це слово Арепо (друга колонка і другий рядок) – невідома особа Томас Арепо з майбутнього, з якою Тенет намагається поспілкуватися (виділив синім). Існують думки, що у фільмі сам Тенет і є Арепо з дзеркального світу.

Значення використаних рун в цьому квадраті я додав окремим малюнком, бо, на жаль, писати рунами не так просто в мережі.

Висновок з того, як ці руни захищають, можете зробити зі значень, які вони мають.

Руни Тенета

Загалом, цей квадрат відомий ще з дохристиянських часів, ще з Римської імперії. Але до цього часу нема жодного чіткого визначення, хто ж такий “Арепо” в цьому квадраті. Бо в латинській мові це слово – га́пакс, гапакс лего́менон – воно ніде більше в латинській мові чи писемності не зустрічається. Для прикладу, багато які з нерозшифрованих знаків майя є гапаксами, біблейські (зокрема, гебрейські) гапакси становлять певну складність під час перекладання текстів.

А от рунами це – магія, яка захищає від зла, знімає температуру, нормалізує стан.

Життя – багатошарове, глибоке і досконале. Життя – це магія. Натхнення вам на тиждень.

 

Leave a Reply

Back to top