Інформація та інформаційний шум

Всі навколо кажуть, що зараз навколо забагато інформації, важко стало орієнтуватися в цьому просторі, у дітей забирають або не дають телефони, планшети, приставки….

Хочу поділитися, як трішечки вивільнитися від цього усього.

По перше, уточніть для себе визначення.

ℹ️ Інформація – це те, що приносить вам користь або розвиває. Це можуть бути книги, фільми, музика, ігри, цифрові пристрої (телефони, планшети, приставки), зрештою сайти новин чи телеграм-канали разом з тіктоком.

Інформація – це сигнал. Це енергія, яка щось тобі дає.

💤🔇🔕 Інформаційний шум – це якраз те, що тобі нічого не дає. Це нескінчене перегортування стрічки соціальних мереж, читання ТОТАЛЬНО УСІХ тупих заголовків і текстів, сидіння на сайтах новин і телеграм-каналах, переглядання бездумних роздутих блогерів, що в інстаграмі і в тіктоку, що будь-де.

Інформаційний шум – лише шум і нічого більше. Ти ним не поділишся, дітям не покажеш, батькам не похвалишся, другу не скинеш.

І проблема якраз криється в розрізненні цих двох понять. Багато людей думають, що комп’ютерні ігри чи тікток не дають дитині розвиватись, тому забирають у них цифрові пристрої, не дають бавитися до 20 років на приставках…. Свідомо роблять своїх дітей відсталими… наче Мауглі з джунглів вривається в світ, багато дітей і навіть дорослих людей перестають розрізняти ІНФОРМАЦІЮ та ІНФОРМАЦІЙНИЙ ШУМ, бо всього усюди багато. І тоді починається заперечення, починаються нерви, починаються істерики в першу чергу у батьків:

У 2023 році
“Ти забагато сидиш в телефоні”
“Ти забагато сидиш в тіктоку”
“Я заберу в тебе телефон”

У 1990 році
“Ти забагато сидиш в телевізорі”
“Ти забагато читаєш”
“Я не пущу тебе гуляти”

А ми, діти, виростаємо. Схеми залишаються, поведінкові шаблони залишаються. проблеми залишаються. Нас контролювали – і ми хочемо контролювати.

Але НЕ СВОЄ ЖИТТТЯ – а життя усіх навколо.

Я не буду копіювати сюди увесь інформаційний шум, але нагадаю про дві Мудрості:
☸️ Мудрість Розрізнення
☸️ Мудрість Рівності

Розпочніть з інформаційної гігієни:
❤️‍🩹🎶 Залиште 2 або максимум 3 джерела новин
❤️‍🩹🎶 Спробуйте читати лише заголовки новин (все одно в тексті на 90% шум, а в заголовках – суть)
❤️‍🩹🎶 Перестаньте проходити тести “Ким я був в минулому житті” і “Який я хліб”, особливо, якщо це в соцмережах
❤️‍🩹🎶 Підпишіться на один канал з мистецтвом, один канал з музикою, один з фільмами – для різноманітності, навіть в тому ж тіктоку
❤️‍🩹🎶 Усе, що рекламує суперінструменти і суперкосметику і суперкурси – відпишіться
❤️‍🩹🎶 Видаліть з друзів людей, у яких лише перепости незрозумілих тестів “Який я хліб” або якогось іпсо (інформаційного шуму). Якщо не хочете видаляти з друзів – є опція “Перестати стежити”.
❤️‍🩹🎶 Порівнюйте інші канали з тими, які у вас є – хоча б раз в 2-3 місяці і підписуйтесь на нові, і відписуйтесь від старих – для зміни відчуттів.
❤️‍🩹🎶 НІКОЛИ не переходьте на тупорилі сайти типу BBCCNN, Redtram, чи “Квартал-95”, де потрібно проклацати 3-4 (ТРИ-ЧОТИРИ) реклами, щоб добратися до контенту. Запам’ятовуйте такі сайти і коли наводите мишу для клацання – подивіться, що вона вам скаже.

Зробіть хоча б це. І у вашому просторі стане менше Інформаційного Шуму, а стане більше Інформації.

Любіть себе. Творіть магію.

Залишити відповідь

Повернутись вверх