Кліф Янг – легенда серед ультрамарафонців

Неймовірні історії людських можливостей

Кліф Янг – легенда серед ультрамарафонців – у віці 61 рік австралійський фермер-картопляр став раптовим переможцем ультрамарафону Сідней-Мельбурн, протяжністю у 875 кілометрів.

Це один із найскладніших ультрамарафонів на планеті.

Перший чоловік, який виграв цю гонку на витривалість – Кліф Янг – залишається її найвідомішим учасником дотепер.

І не просто так. Він пробіг всю дистанцію в КОМБІНЕЗОНІ та РОБОЧИХ ЧЕРЕВИКАХ, випередивши бігуна, який прибіг другим, на 10 годин.

На стартовій лінії свого першого забігу Вестфілдського ультрамарафону Сідней-Мельбурн у 1983 році всі учасники були одягнені у професійну бігову екіпіровку, а Янг був одягнений так, ніби був готовий орати поле – у звичайному фермерському одязі та з біговою біркою на спині.

“Я виріс на фермі, де ми не могли дозволити собі коней або трактори, і весь час, поки я ріс, коли насувалися бурі, мені доводилося виходити і збирати овець”, – розповідав Кліфф журналістам. – “У нас було 2 000 овець на 2 000 акрів (800 гектарів!). Іноді мені доводилося шукати овець по два-три дні. Це займало багато часу, але я завжди їх наздоганяв. Я вірю, що зможу пробігти ці перегони”.

Йому ніхто не повірив і його віднесли до коміків. Всім іншим учасникам забігу було по 20-30 років, з роками постійних тренувань і марафонським досвідом за плечима.

В перший день забігу здавалося, що сумніви щодо Кліфа Янга справджувалися. Через кілька миль дистанції на витривалість він вже значно відставав від групи і не виглядало, що він зможе хоча б якось бути конкурентом молодим і сильним учасникам. Янг просто повільно човгав ногами, швидше йдучи, ніж біжучи.

Але одну річ ніхто не передбачив. Всі інші бігуни тренувалися бігти близько 18 годин на день, а потім зупинятися і спати ще шість годин, але 61-річний чоловік не планував зупинятися, поки не досягне фінішу. Тож поки всі інші спали, цей бігун-черепах обійшов їх усіх, ставши лідером в першу ж ніч.

Коли розвиднілося, інші бігуни були шоковані, дізнавшись, що старий фермер тепер лідер, і що їм доведеться його наздоганяти. Хоча він все ще шкандибав у повільному темпі, той факт, що він просто не припиняв бігти, допоміг Кліфу Янгу утримувати лідерство протягом усіх п’яти з половиною днів, які знадобилися йому, щоб перетнути фінішну лінію.

Час Янга

‼️ 5 днів, 15 годин і чотири хвилини

‼️ ‼️ виявився на 10 годин швидшим, ніж у того, хто посів друге місце,

‼️ ‼️ ‼️ і майже на два дні перевищив попередній рекорд для забігу між Сіднеєм і Мельбурном.

Отримавши чек на $10 000 в якості призу за перемогу в забігу, Кліфф Янг вирішив не залишати собі жодної копійки, а розділив її порівну між іншими п’ятьма бігунами, які зрештою змогли фінішувати у виснажливому забігу.

Наступного року Кліфф Янг повернувся, щоб захистити свій титул, але зміг фінішувати лише 7-м. Він продовжував бігати, і в 1997 році, у віці 75 років, поставив собі за мету пробігти всі 16 000 км австралійського узбережжя. Він був змушений зупинитися через 6 250 кілометрів після того, як захворів єдиний член його екіпажу. У 2000 році Янг встановив світовий віковий рекорд у шестиденному забігу в штаті Вікторія.

Кліфф Янг помер у віці 81 року, але завдяки своїм досягненням, а також завдяки своєму культовому “ковзаючому кроку” він став епічним доказом того, що щоденні активності, Попелюшкові, як я їх називаю, іноді набагато важливіші, ніж спеціальна підготовка чи здібності.

Поспішай поволі – одна з найстаріших істин.

Залишити відповідь

Повернутись вверх