Гамбіт Королеви (2020, Netflix) (він же: Ферзевий гамбіт)

Сьогодні трохи ненависті на “Гамбіт Королеви”.

  1. По-перше, мені не подобається назва фігури “Ферзь” в українській мові. Ніколи не чув, щоб когось називали Ферзем. Зважаючи, що сама фігура жіночого роду, то все-таки коректніше було б чи перекладати, чи вживати термін Королева або Дама.
  2. По-друге, консультантами серіалу виступив Гаррі Каспаров і Брюс Пандольфіні. Впродовж всього серіалу я так і не зрозумів: що ж вони консультували? Розказували, як називаються фігури? Розказували, як їх правильно встановити на шаховій дошці? Розказували і консультували, як правильно ходити перший хід? Чи можливо порекомендували згадати одну-дві назви дебютів? Особисто я взагалі нічого не навчився і не дізнався з серіалу.
  3. По-третє. Ви серйозно сприймаєте серіал, в якому головна героїня-американка виходить вільно в Москві 60-х років 20 століття і вільно так само спілкується з москвичами?
  4. По-четверте. Ви серйозно сприймаєте серіал, в якому люди, які беруть автографи в американки, всі поголовно в норкових шубах і шапках? Чи ви дійсно вірите, що їх так ось просто допускали до цієї американки?
  5. По-п’яте. Ви серйозно повірили, що люди прямо зібралися на броньовику із радіо біля такого будинку, де купа іноземців, і слухають, як грає американка?
  6. По-шосте. Мабуть, з того потрібно було починати, але невже ви хочете, щоб ваші діти бачили, що весь успіх починається з таблеток, алкоголю, наркотиків і ненависті до батьків? Чи ви хочете, щоб ваші діти ходили в підвал до незнайомих дядьків і вважали це за нормальне?
  7. По-сьоме. Перестаньте! Негритянка, без жодної освіти, працюючи секретаркою, має власну машину, три тисячі доларів збережених, і спонсорує чемпіонку світу? У перерахунку на сьогодні, сума в три тисячі доларів була б відповідною до 25-ти тисяч доларів. Чи вірите ви в те, що секретарка може легко зекономити 25 тисяч доларів? І мріяти поступити в юридичний коледж в 60-х роках? Ви серйозно?
  8. По-восьме. Перестаньте! Гомосексуалісти у 60-х роках у США? Чи навіть бісексуали?
  9. По-дев’яте. Директорка забула саму западлістську дитину в своїй історії управління? Хоча в мене таке було. Моя класна керівничка через 5 років після випуску мене і не впізнала і забула. Хоча… може хотіла вибісити або знецінити.
  10. По-десяте. Ви серйозно? Безрадісний хлопчик, який приїжджає в Америку грати в шахи? І він же син гросмейстера? І все що він хоче, це бургери чи шоколад чи ще щось розважально-американське?
  11. Водинадцяте. Історія свідчить, що американці не користувалися звичайною для Європи нотацією шахів за горизонталями і вертикалями типу A1-H8. Але я розумію, що це можна заперечувати тим, що вони вчилися російській і європейській нотації. Але все ж історія свідчить, що американці користувалися нотацією типу P-K4, N-KB3.
  12. Вдванадцяте. Ви серйозно? За весь серіал жодної нічиєї? Каспаров консультував? Оцей Гарік Вайнштейн (справжнє прізвище Каспарова)? Який грав в фіналі на чемпіона світу з Карповим серію з 48 матчів, з яких було лише 5 перемог і 3 поразки, а все решта – нічийні рахунки? Пропустили?

Мені здається що, мабуть, цього досить. Я можу продовжити і знайти купу деталей, які не сходяться з реальністю. Але це вже не спортивно.

Будьмо уважні!!! Великий піст розпочався, очищайте свідомість. Життя – це магія. А магія виключає помилки.

Наступним постом поділюся хорошими фільмами про шахи. А не таким.🔼

Один коментар до “Гамбіт Королеви (2020, Netflix) (він же: Ферзевий гамбіт)

Залишити відповідь

Повернутись вверх