Позитивне мовлення – Позбувайтеся слів-паразитів

Попередній пост про позитивне мовлення і позбавлення від негативних часток

Є такий розділ езотерики – позитивне мислення. Одним з підрозділів цього розділу є позитивне мовлення. Другим кроком до позитивного мовлення є позбування слів-паразитів в розмові (та й на письмі теж).

До слів-паразитів можна відносити всі слова із загальновідомого переліку:

  • вставки
  • зв’язки
  • паразити
  • умови
  • гальма

Кожна з цих груп поводить себе по своєму, але загальний принцип їх дії – обнулення (втрата попередньо вкладеної) енергії змістового (енергетичного) наповнення усього, що вже було сказано, і всього, що ще буде сказано.

Перелік дуже часто використовуваних паразитів:

Амінь (зв’язка)

Прислівник, який в прямому перекладі українською звучить «Хай буде так». Але найчастіше це слово зобов’язуюче: ним висловлюють свою згоду з ким-небудь, беруть відповідальність за клятву й Божий суд, що приходить з нею. Амінь стало з духовного і молитвенного вже давно предметом жартів і узагальнення і стоїть в розмовній мові часто поряд з «бля».

Пішли – дьорнем водочки? – Амінь, брате.

Так? (зв’язка)

Як запитальна частка, висловлює невпевненість, слабкість, потребу у підтвердженні чиєюсь думкою.

Ти ж хочеш зі мною піти погуляти, так?

Я ж гарний і розумний хлопчик, так?

Це ж правда, так? (спробуйте натомість: Це правда?)

Тобто (умова)

Пояснює попередню думку, робить масло масляним, слово-паразит, яке висмоктує енергію, і перетворює все попередньо сказане у щось непевне. В розмові виражає невпевненість самого мовця щодо щойно сказаного ним самим, непевне формування власної думки.

Наше найчастіше умовне речення:

Тобто ти хочеш сказати (, що все що я роблю фігня? І нашо було мене мотивувати ото годину часу?)

Ніби(то), наче(бто), неначе(бто), б, би, якби, таякби (умова)

Перетворює все попередньо сказане в ілюзорне – таке, у якого відсутнє значення, зміст, обнулює розмову. В мовленні означає невпевненість самого мовця у реальності.

Я нібито зробив домашнє завдання. – То зробив чи не зробив?

Якби я був султан, то я мав би мопед. – Ти не султан, мопеда не маєш, і імовірність схиляється до того, що і не будеш.

Я б зробив це, якби… (Спробуйте натомість: я це зроблю, коли…)

Мати на увазі (зв’язка)

Показує, що усе попереднє вчинене (сказане) було нещирим.

Чудовий приклад реакції інших на таку зв’язку:

«Мав я на увазі, що ти мав на увазі» (особливо: коли це був виступ доповідача на конференції протягом 2 годин і більше).

(…15 хв розмови, а тоді) Я мав на увазі, ікс плюс ігрек дорівнює зет (одним реченням підкреслюється всяяяяя попередня розмова)

Коротше (Карочє) (зв’язка)

Як зв’язуюче, перетворює життя в незначні факти. Переважно підсумовує усе попередньо сказане, як таке, у якого було відсутнє будь-яке значення і наповнення. У мовленні означає первинну абсурдність попередніх тверджень. У сленговому варіанті це слово є вставкою і виказує зневагу до співрозмовника, абсолютну відсутність цікавості до того, що говориться, і, дуже часто, відсутність розуміння того, що відбувається.

…Кругообіг води в природі потребує постійно перетворювати H2O з одного стану в інший, і ми повинні в міру своїх сил допомагати цьому процесу. – Коротше кажучи, ти хотів води попити?

Взагалі(-то) (зв’язка)

Як зв’язуюче, перетворює життя в однорідність, ставлячи все в одну лінію без жодного розрізнення. Переважно підсумовує усе попередньо сказане (як і у випадку з «коротше»), як таке, у якого було відсутнє будь-яке значення. У мовленні означає первинну абсурдність попередніх тверджень.

– Взагалі-то я хотів сказати, що все, що ти казав до того, не має ніякого відношення до мене.

– Взагалі-то, я говорив про інше

Власне (зв’язка)

Присвійна зв’язка, яка пояснює уже сказане попередньо, без потреби розширюючи висловлювання. У мовленні нівелює (усуває значення) всієї попередньої ідеї.

Власне, я про це і казав в кількох попередніх постах.

Але

Заперечення, яке обнулює значення попередньої частини речення. Краще заміняти на «і».

Так, це добре, але… (Спробуйте натомість: Це ти добре зробив, і…)

Я розумію, що ти зараз не можеш цього зробити, але… (Спробуйте натомість: Я розумію, що у тебе відсутній зараз час, і тому…)

Все-таки (умова)

Підсумовуюче слово, яке виказує відсутність розуміння співрозмовника і єдине бажання беззастережного прийняття власної думки усіма іншими.

Все-таки я б радив мене дослухатися)))

Гм, ееее, ну, но, бля, блін

Слова-гальма, які гальмують мислення, мовлення і всі інші процеси. Ефект схожий на попадання камінчика у відлагоджений мотор.

Потрібні приклади?))))

Чуєш, чуєш-чуєш, бачиш, кажу ж, знаєш (умова)

Кожне з слів, яке звертається до чуттєвої реакції на вже висловлене, виказує потребу зворотної реакції у спілкуванні і бажання привернути до себе увагу через зовнішню (візуальну, аудіальну, кінестетичну) зацікавленість. В таких випадках у мовленні це виказує відсутність зацікавленості у тому, щоб відбувалося спілкування, і виказує просту потребу у віддачі енергії.

Усі, усе, уся, увесь, ніхто, ніколи (умови)

Частки, які узагальнюють і відбирають право вибору.

Всі це роблять

Ніхто цього не робить

Ніколи я цього не буду робити

Здається (умова)

Слово “здається/здаватися” перетворює все раніше сказане в непевне і імовірне, втрачаючи всю енергію думок завчасно і створюючи таким чином ілюзію.

Здається, що краще так не робити.

Тобі не здається, що ти надто наглий? (Зазвичай люди так і реагують: “Не здається”.

(Українська народна приказка) Коли здається – хрестяться.

Ясно (умова)

Дуже часто слово “ясно” означає, що нічого не ясно, нічого не зрозуміло, і взагалі розмова була нецікава. Люди вживають “ясно” для спроби зрозуміти взагалі мету розмови чи що-небудь з розмови.

Тобі ясно, що ти маєш зробити? – Так, ясно (за мить в голові: “Блін, а що я мав зробити?

(…довга розмова, ініційована кимось, прохання про допомогу, а тоді:) – Ясненько. Тоді почуємося/побачимося. (…Не було жодного бажання щось вирішувати чи слухати, просто хотілося потягнути енергію).

Мене не буде вдома. – Ясно. (Спробуйте натомість: Зрозуміло.)

 

Часто паразитами стають якісь слова або фрази, які уособлюють собою певний період в житті, фазу, яку можна окреслити саме цим паразитом. Це можна відслідкувати, трішки повживати, і позбуватися вже тоді, коли його стає забагато.

Постіть в коментарях свої варіанти паразитів – я їх збираю для книги)))

Якщо цікаво як замінити всі ті паразити та змінити свою мову – пишіть коментарі – буду відповідати.

Плекайте свою мову, очищайте свою свідомість, і поменше втрачайте енергії на беззмістовні і енергетично затратні дії.

А про вплив мови на свідомість та мову без займенника “Я” можна почитати в чудовому фантастичному творі “Вавилон-17” письменника Самюеля Ділейні

Залишити відповідь

Повернутись вверх