Подорожні замітки про країну #19 Литву🇱🇹, #38 Естонію🇪🇪, #39 Латвію🇱🇻
Замітка #2. Країна #38 Естонія🇪🇪
Для тих, хто мандрує сам
…блаблакаром теж можна їхати з Вільнюса в Таллінн, займає приблизно 9 годин. Якщо їхати самому за кермом, то дорога має рівно 600 км і може зайняти 7 год. Дорогою ви все одно проїжджаєте Ригу, тому заплануйте собі, можливо, краще спочатку в Ригу (знову ж таки, рівно 300 км), а потім в Таллінн (ще 300 км). В нашому випадку ми вирішили спочатку в Таллінн, а потім повернутися в Ригу, бо все одно виліт був з Вільнюса, і повертатися було потрібно.
Щодо дороги
Дороги супер, можна вільно їхати скільки хочеш. Але знаки. Ще Литва і Латвія може бути, але в Естонії очікуйте, що максимальна швидкість – це 90км/год, бо багато знаків з обмеженнями, але більше впливає велика кількість камер на дорозі, які фіксують ваші низькі перельоти. Тому, як про Естонію і жартують, вооонаааа дууужееее пооовііііііільнааааа.
Окремо щодо проживання в Таллінні
У порівнянні з Вільнюсом, проживання суттєво дорожче, я б сказав, що ціни фінські. Але завдяки статусу частого мандрівника на Booking.com мені вдалося відірвати досить непоганий готель за 11 зупинок міського транспорту від центру. Готель Dzingel запропонував проживання на добу, 4 години сауни та сніданок – усе в ціні 49 євро за номер. Паркінг там є, тому спокійно можна припаркуватися, сніданок – на відвал, зупинка громадського транспорту – одразу при виході. І це не прихована реклама, це просто статистичний опис готелю за таку ціну, на відміну від хостелів та ґестгаузів в центрі Таллінна по 100 євро за ліжко.
Ввечері й при температурі -6, звичайно ж, міський транспорт очікувати не дуже хочеться, тому з цього району Uber обійшовся біля 8 євро до площі Свободи. Або по-естонськи, площа Вабадусе. Не знаю чому, але мені багато слів в естонській мові перегукуються з українськими, але як анаграма.
Свобода – Вабадусе
І одразу з площі Свободи – стовп, присвячений 100-річчю незалежності Естонії (минулого року було), вихід на Бастіон, за 100 метрів – каток біля Лютеранської церкви, Паб «100 крафтових пив» (100 Õlle Koht- Harju tn. 6 “läheneda Rüütli tänavalt”), вихід до Ратуші й різдвяного ярмарку, і навколо – уже спокійно гуляти вечірнім Таллінном, насолоджуватися камерністю вуличок, уже відмінним від Вільнюса духом. Мабуть, більше скандинавським, або схожим до Ґданська – маленькі паби, невеличкі вулички, все красиве і чисте, декілька пасажів, з яких пасаж Катерини – мистецький – чомусь дуже схожий до Вроцлавського Старе Яткі, але ніяк не схожий до київського Андріївського узвозу, невеличкий за довжиною і наповненістю, декілька великих могильних плит, та й усе. Хто мисливець за сувенірами – тому можливо буде цікаво.
Але, для тих, хто любить гаряче вино, точніше глінтвейн, точніше глог (це вже по-шведськи), найкраще – це вибір: гаряче вино просте, гаряче вино вишневе, гаряче вино на «Старому Таллінні» (💝)…
І один лайфак…
точніше температурно-грошовий хак. Якщо ви трішки економите бюджет, то в кафешках страшні ціни: глінтвейн ~6-7 євро, 40 мл «Старого Таллінна» – 6-7 євро, десертик – десь так само.. А якщо вийти на площу Ринок в Таллінні й купляти з будок, то той самий глінтвейн буде уже 2.5-3.5 євро. Тому думайте)))
Талліннський міський транспорт
Окрема історія у мене з електронними квитками Талліннського міського транспорту. На кожній зупинці є інструкція, як платити за проїзд: в транспорті дорожче, в кіоску (якщо він близько) – дешевше, і якщо електронний квиток – то найдешевше. Пройшовши усю процедуру і купивши два електронних квитки, я так і не зміг їх зісканувати з телефона в зчитувачах. Навіть шофер, який запитав, чи помогти й таки вийшов зі свого місця в салон і намагався провести моїм телефоном разів 10 на зчитувачі, в результаті сказав «Just don’t bother». І другий раз – теж так само вийшло))) Тому варта купити електронний квиток – і пробувати його типу сканувати)))))
І важливе слово, яке потрібно запам’ятати естонською «aitäh» = «ойтех» = дякую.
Вчіть нові слова в подорожах – вони змінюють ставлення до вас!