Семінар з Калістеніки та Стріт Воркаут в Кракові

Уже середа, але тіло і м’язи щойно починають відходити. На цих вихідних побував в Кракові на семінарі з 💪Калістеніки та 🦵Стріт Воркаут (Street Workout).

Я вже мав змогу позайматися цілий місяць у Максима Різника (Maksym Riznyk) у Кракові в його залі і під його керівництвом в Кракові, по вул. Дітла 45. Перше, що дивує – індивідуальний підхід, бо Максим має стільки досягнень:

  • 🥉Бронзовий медаліст чемпіонату світу 2018
  • 🏅4 місце в світі в категорії витривалість 2017
  • 🏆Чемпіон Польщі 2016

але ось вам посилання, бо всі не перелічити.

Крім того, як каже його прізвище і ім’я, Максим народився в Україні. Тому вдвічі приємніше було і тренуватися і спілкуватися.

Що ж таке Калістеніка і Стріт Воркаут?

На жаль, в Україні це взагалі непопулярна тема. Але багато хто чув чи бачив, чи майже займався Кросфітом, тому можна сказати, що десь принцип той самий – це заняття з власною вагою. Все, що вам потрібно – перекладина для підтягування, бруси та трішечки вільного місця для відтискань і роботи з тілом з положення лежачи.

📖Вікіпедія дуже сухо це окреслює:

Калістеніка (calisthenics) — різновид фізичної підготовки, що являє собою вправи з використанням тільки ваги власного тіла.

Калістеніка – це прості, часто ритмічні вправи, як правило, без використання обладнання чи апаратури. Призначені для підвищення сили та гнучкості тіла. До таких вправ належать згинання, стрибки, розгойдування, скручування тощо, з використанням тільки власного тіла для спротиву. Енергійне виконання калістеніки забезпечує покращення м’язової та серцево-судинної систем, покращення психомоторних навичок, таких як баланс, спритність і координацію.

В залі Школи Різника от тільки усього і є, плюс декілька тягарців для тих, кому уже залегко виконувати прості підтягування чи відтискання.

Але от що я вам скажу: я все життя думав, що я правильно відтискаюсь, підтягуюсь чи працюю на брусах. Тут мені прийшлося перевчовуватися наново робити це все, включно з качанням преса.

Мені дуже шкода, що те, що у нас називалося фізичною культурою – і, мабуть, називається якось так – це просто калічення дітей і створення у них невірних підходів до розвитку свого тіла. Якщо б кожен фізрук хоча б трішки знав калістеніку і давав її дітям коректно – то здорових людей побільшало б суттєво, а “шкідливих звичок” у людей поменшало б просто неймовірно.

Мені подобається своє тіло після занять калістенікою, особливо після регулярних занять. Хоча це і важко буває, але ти тут ніяк себе не можеш перенавантажити – бо не має сторонніх штанг чи гантелей.

Все, що тобі потрібно – простий майданчик. А велику частину можна взагалі вдома робити.

Ото сам пройшов 1 і 2 рівень Калістеніки і усім рекомендую. Особливо тим, хто живе в Кракові. А хто може доїхати – то попасти до Максима на семінар.

Maksym Riznyk, Karla Riznyk – bardzo dziękuję za organizację tego wydarzenia, dziękuję za informacje i szczegółowe instrukcje. Czekam na kolejne poziomy!

Залишити відповідь

Повернутись вверх