Мудрість Розрізнення

Продовжуючи розповідати про Мудрості і про П’ять Буддистських Мудростей зокрема, хочу сьогодні згадати про Мудрість Розрізнення.

Попередньо я вже писав про Дзеркальну Мудрість і Мудрість Рівності.

☸️ Мудрість Розрізнення дозволяє розрізняти події і явища, речі матеріальні і духовні. І це те, що Україна і українці нещодавно почали розуміти, зокрема під позначкою #єрізниця.

☢️ Основна помилка більшості полягає в тому, що слову «розрізнення» надають значення слова «розділення»: Схід і Захід, Біле і Чорне, Добро і Зло…

Розрізнення – це відмінність, різниця між ким-, чим-небудь.

Розділення – це ділення чого-небудь на частини, шматки і т. ін.; поділ на менші одиниці; створення проміжку (проміжків) між ким-, чим-небудь, роз’єднання когось, чогось.

Парадоксальний принцип «Частина більше цілого; частина рівна цілому; частина менше цілого» – є уособленням Мудрості Розрізнення. Її також можна назвати Мудрістю Народження, адже коли щось народжується – воно розрізняється з первинним джерелом, але не розділяється.

Кожен українець є визначником країни – таким чином він більший від країни.

Кожен українець є творцем країни – таким чином він рівний країні.

Кожен українець є частиною країни – таким чином він менший за країну.

Мудрість Розрізнення, уособлювана Дг’яні-Буддою Амітабгою, наділяє здібністю пізнавати кожну річ окремо, і всі речі – як одне ціле.

Ми повинні практикувати Мудрість Розрізнення, і розрізняти передумови для Дзеркальної Мудрості також. Бо вічне питання Дзеркальної Мудрості на 1️⃣️ першому етапі закінчується Дзеркальним Коридором Нескінченності (©️): люди зациклюються на тому, що постійно колупаються в собі, постійно шукають в собі вади через зовнішнє відображення своїх дій, постійно шукають донкіхотівських вітряків, створюючи для себе непереборне колесо страждань, занурюючись у самобичування. А на ділянці Мудрості Розрізнення це вже питання іншої спрямованості: “Це моя проблема? Це в мені причина? ЧИ я це відпрацював і просто тому і бачу в інших?”

Тому користуйтеся класичними питаннями для практикування Мудрості Розрізнення:

  • ☸️ Яка істинна природа нерухомого розуму в бездіяльному стані?
  • ☸️ Як розум зберігає цю нерухомість?
  • ☸️ Як розум виходить зі стану нерухомості?
  • ☸️ Чи зберігає розум спокій нерухомості під час руху?
  • ☸️ Чи рухається розум, коли зберігає спокій нерухомості?
  • ☸️ Чи відрізняється рухомий розум від нерухомого?
  • ☸️ Що є істинною природою рухомого розуму – думки?
  • ☸️ Як рухомий розум стає нерухомим?

Такі питання є розумовими вправами і пробуджують трансцендентне знання. В результаті пізнається, що «рухоме» не є дуже іншим порівняно з «нерухомим», і навпаки.

Для Мудрості розрізнення нема Айнштайна і теорії відносності. Все – абсолютне. І просте практичне питання для тих, кому складно 👆 ото сказане вище:

В чому різниця?

Хай Дзеркальна Мудрість, Мудрість Рівності і Мудрість Розрізнення стануть твоїми чеснотами.

А про ще дві мудрості я напишу пізніше. І про Християнські Мудрості також.

Залишити відповідь

Повернутись вверх