Гамбіт Королеви (2020, Netflix) (він же: Ферзевий гамбіт)

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні трохи ненависті на “Гамбіт Королеви”.

 1. По-перше, мені не подобається назва фігури “Ферзь” в українській мові. Ніколи не чув, щоб когось називали Ферзем. Зважаючи, що сама фігура жіночого роду, то все-таки коректніше було б чи перекладати, чи вживати термін Королева або Дама.
 2. По-друге, консультантами серіалу виступив Гаррі Каспаров і Брюс Пандольфіні. Впродовж всього серіалу я так і не зрозумів: що ж вони консультували? Розказували, як називаються фігури? Розказували, як їх правильно встановити на шаховій дошці? Розказували і консультували, як правильно ходити перший хід? Чи можливо порекомендували згадати одну-дві назви дебютів? Особисто я взагалі нічого не навчився і не дізнався з серіалу.
 3. По-третє. Ви серйозно сприймаєте серіал, в якому головна героїня-американка виходить вільно в Москві 60-х років 20 століття і вільно так само спілкується з москвичами?
 4. По-четверте. Ви серйозно сприймаєте серіал, в якому люди, які беруть автографи в американки, всі поголовно в норкових шубах і шапках? Чи ви дійсно вірите, що їх так ось просто допускали до цієї американки?
 5. По-п’яте. Ви серйозно повірили, що люди прямо зібралися на броньовику із радіо біля такого будинку, де купа іноземців, і слухають, як грає американка?
 6. По-шосте. Мабуть, з того потрібно було починати, але невже ви хочете, щоб ваші діти бачили, що весь успіх починається з таблеток, алкоголю, наркотиків і ненависті до батьків? Чи ви хочете, щоб ваші діти ходили в підвал до незнайомих дядьків і вважали це за нормальне?
 7. По-сьоме. Перестаньте! Негритянка, без жодної освіти, працюючи секретаркою, має власну машину, три тисячі доларів збережених, і спонсорує чемпіонку світу? У перерахунку на сьогодні, сума в три тисячі доларів була б відповідною до 25-ти тисяч доларів. Чи вірите ви в те, що секретарка може легко зекономити 25 тисяч доларів? І мріяти поступити в юридичний коледж в 60-х роках? Ви серйозно?
 8. По-восьме. Перестаньте! Гомосексуалісти у 60-х роках у США? Чи навіть бісексуали?
 9. По-дев’яте. Директорка забула саму западлістську дитину в своїй історії управління? Хоча в мене таке було. Моя класна керівничка через 5 років після випуску мене і не впізнала і забула. Хоча… може хотіла вибісити або знецінити.
 10. По-десяте. Ви серйозно? Безрадісний хлопчик, який приїжджає в Америку грати в шахи? І він же син гросмейстера? І все що він хоче, це бургери чи шоколад чи ще щось розважально-американське?
 11. Водинадцяте. Історія свідчить, що американці не користувалися звичайною для Європи нотацією шахів за горизонталями і вертикалями типу A1-H8. Але я розумію, що це можна заперечувати тим, що вони вчилися російській і європейській нотації. Але все ж історія свідчить, що американці користувалися нотацією типу P-K4, N-KB3.
 12. Вдванадцяте. Ви серйозно? За весь серіал жодної нічиєї? Каспаров консультував? Оцей Гарік Вайнштейн (справжнє прізвище Каспарова)? Який грав в фіналі на чемпіона світу з Карповим серію з 48 матчів, з яких було лише 5 перемог і 3 поразки, а все решта – нічийні рахунки? Пропустили?

Мені здається що, мабуть, цього досить. Я можу продовжити і знайти купу деталей, які не сходяться з реальністю. Але це вже не спортивно.

Будьмо уважні!!! Великий піст розпочався, очищайте свідомість. Життя – це магія. А магія виключає помилки.

Наступним постом поділюся хорошими фільмами про шахи. А не таким.🔼

One thought on “Гамбіт Королеви (2020, Netflix) (він же: Ферзевий гамбіт)

Leave a Reply

Back to top