Фантастично-ментальні фільми

Підбірка фільмів, які змушують не просто задуматися, а навіть медитувати з того приводу, і повертатися до їх перегляду регулярно.

Місто Темряви (Dark City, 1998)

Режисер Алекс Прояс (ще буду його згадувати).

Темний, нуарний фільм про те, як ми живемо загалом, а не просто в місті, і не просто в Місті Темряви. Спілкування, рутина, думки, поведінка…. Все включено в цей фільм.

Але я його люблю за те, що він показує силу думкового (ментального) рівня, коли ти можеш творити світи лише силою думки (не уяви). Складний, вдумливий фільм, схожий на Матрицю, але який вийшов за рік до Матриці.

В фільмі знімалися Руфус Сюел (Гамлет 1996, Історія Лицаря 2001), Кіфер Сазерленд, Дженніфер Коннелі, Айан Річардсон (Розенкранц і Гільденстерн померли 1990), Вільям Хьорт (Ш.І, Штучний Інтелект, і у всіх останніх 5 чи 6 Месниках).

10/10 по моєму відчутті фантастики.

Тринадцятий поверх (The Thirteenth Floor, 1999)

У вас було коли-небудь відчуття, що ви якось обмежені рутиною, простором? У вас з’являлося коли-небудь відчуття, що хочеться кудись поїхати, світ за очі, просто сісти в машину і їхати, і їхати, доки до не доїдеш до кінця святу?
Теж неонуарний фільм про віртуальну реальність і наскільки легко в неї впасти і не повертатися. І хоча фільм зняв німецький режисер, і на основі декількох книг, мінісерій та фільмів, але ідея фільму розкривається повною мірою.

В одній з головних ролей з відомих акторів лише Вінсент Д’Онофріо.

І саме в 1999 році цей фільм боровся за звання найкращої фантастики, але програв Матриці. Але мені він набагато потужніший за Матрицю, бо тут до останнього не знаєш і не розумієш, чим то все закінчиться і що відбувається.

Частково нагадує Початок (Inception).

10/10 по моєму відчутті фантастики.

Матриця – 7/10.

Ворон (The Crow, 1994)

Режисер Алекс Прояс (вдруге в цій підбірці)

В головній ролі – Брендон Лі, син Брюса Лі, для якого цей фільм став трагічним і останнім, коли на зйомках його вбили за необережністю, в одній зі сцен фільму використавши справжні набої замість муляжу.

Фільм побудований на коміксі, але він настільки незвично змінений, що мені здається, що всі в той час просто марили цим фільмом.

Принаймні я, як фанат Брюса Лі, з повагою ставлячись до Брендона, вподобав цей фільм не лише за сюжет, режисуру і гру, але і за звукову доріжку, в якій зіграли The Cure, Nine Inch Nails, Pantera, Stone Temple Pilots, Rage Against the Machine, і ще багато хорошого.

Історія помсти, подорожі між світами та відродження.

10/10 по моєму відчутті фантастики.

Еквілібріум (Equilibrium, 2002)

Фільм-антиутопія, який фінансово провалився в прокаті, зібравши лише 5 млн $ проти бюджету в 20 млн $, але який став одним із класичних фантастичних фільмів, які наслідують.

В майбутньому суспільстві, після Третьої Світової війни заборонені усі емоції та емоційні стани, бо вважається, що кожна війна починається через емоції. Всі приймають депресанти емоцій. І ось, збірка віршів Йейтса починає усю заварушку.

Прекрасна постановка бойових сцен рукопашного бою, фінальний бій на катанах – фільм прекрасний.

Крістіан Бейл, Емілі Вотсон, Анґус Макфедйен (який зіграв короля Роберта І Брюса в “Хороброму Серці”) – роблять цей фільм на рівні “Матриці“.

7/10 по моєму відчутті фантастики.

«Звіт меншості», також як «Окрема думка», також відомий як “Особлива думка” (Minority Report, 2002)

Фільм Стівена Спілберга з Томом Крузом в головній ролі по однойменному роману Філіпа Діка.

Ось ця вибухова суміш у 2002 році вивела в простір ідею передбачення майбутнього і наказування за щойно прийняті рішення і наміри. Як тільки ви прийняли рішення і відчули намір здійснити порушення закону – медіуми, які вважається , що не помиляються, видають наказ на ваш арешт. І поліція дозлочинних справ арештовує вас ще перед тим, як вив візьмете ніж чи сокиру в руки, чи почнете здійснювати реальні кроки до злочину. Але….

Фільм дуже футуристичний, яскравий, динамічний, в стилі “Місія неможлива”, тільки з купою фантастичних ідей, яких у Філіпа Діка було і є, мабуть, ще на століття вперед, хоча саме цей твір датується 1956 роком. Не скажу, що Том Круз – мій улюблений актор, але він легко вписується. Але тут же Колін Фаррел, Макс фон Сюдов. І кількість ідей та прототипів, в тому числі автомобільних – просто зашкалює.

10/10 по моєму відчутті фантастики.

 

Піддавайте реальність сумніву. Вірте в Ангелів. Адаптуйтесь.

Залишити відповідь

Повернутись вверх